Lucie Trejtnarová, DiS.Dentální hygienistka

Při první návštěvě zhodnotíme stav dutiny ústní, vysvětlíme a ukážeme co je v pořádku a co je naopak špatně. Když narazíme na něco, co v pořádku není, vysvětlíme Vám příčinu vzniku problému. Také Vám ukážeme jak tomu předcházet. Plak a zubní kámen jsou hlavní složky, které jsou příčinou onemocnění, jako je zubní kaz, zánět dásní, parodontitida a také tyto složky vedou ke vzniku nepříjemného zápachu z úst.

Následně dentální hygienistka pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů odstraní zmineralizované nánosy plaku (zubního kamene). Toto odstranění se ne vždy povede hned při první návštěvě. Proto je někdy zapotřebí pacienta pozvat na dočištění. Toto vždy už individuálně zhodnotí dentální hygienistka dle stavu pacienta.

Po odstranění zubního kamene je potřeba povrch zubů ještě zaleštit. Existují dvě možnosti. První je depurace zubů pomocí kartáčku a pasty, nebo efektivnější druhá metoda – pískování zubů.

Na závěr, když se nám podařilo odstranit nánosy zubního kamene a zprůchodnit mezizubní prostory, si ukážeme, jak se o svůj chrup starat. Dentální hygienistka Vám doporučí, jaký kartáček je pro Vás nejlepší a jaká velikost mezizubního kartáčku by Vám doma rozhodně neměla chybět.

Objednávky telefonicky

Diplomovaná specialistka

Profesionální péče

Moderní nástroje

Lucie Trejtnarová dentální hygiena
Váš zubař v HK

Tým, který pracuje na tom, aby vám byla poskytnuta ta nejlepší péče.

Sociální sítě

Navštivte Vašeho zubaře v HK na těchto sociálních sítích a spojte se s námi. Nezapomeňte pravidelně sledovat novinky na našich účtech.